Psycholog, Terapeuta Par
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim, ze specjalnościami psychologia kliniczna oraz psychologia zdrowia i jakości życia. Posiadam certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych, a obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z Terapii Par i Małżeństw. Ukończyłam również Psychologię Transportu z Elementami Psychodiagnostyki na Uniwersytecie SWPS, Nieustannie podwyższam swoje kwalifikację uczestnicząc w kursach pogłębiających wiedzę, m.in. z zakresu pracy z osobami z zaburzeniami osobowości jak i w szkoleniach, których tematyka skupia się na odnajdowaniu poczucia szczęścia i sensu w życiu.
W pracy psychologa, oprócz stworzenia bezpiecznej i wartościowej relacji z pacjentem, bardzo ważne jest dla mnie poszerzanie jego perspektywy oraz rozwijanie umiejętności pozwalających na dążenie do samoświadomości i samorozwoju. Pomagam zmienić sposób spojrzenia na problem, a także znaleźć drogę do jego rozwiązania. Do każdego przypadku podchodzę indywidualnie, patrzę całościowo na wskazane trudności i łącze oraz dobieram różne metody pracy, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy i wymaga innego podejścia.
Jednym z celów mojej pracy jest także pomaganie osobom, które zmagają się z problemami wynikającymi z niepełnosprawności. Temat ten jest mi bliski, ponieważ urodziłam się z rzadką chorobą genetyczną oraz z rozszczepem podniebienia. Uważam, że doświadczanie życia w zespół z chorobą stanowi znaczącą wartość dodaną do wiedzy jaką zdobyłam na poszczególnych etapach edukacji, dlatego, że uwrażliwiła mnie na trudności z jakimi mogą zmagać się osoby posiadające różne schorzenia. Z tego względu zajmuje się problemami dotyczącymi poczucia własnej wartości, tworzenia i utrzymywania relacji z innymi ludźmi, a także wzmacnianiem kompetencji społecznych.
Doświadczenie zdobywałam w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zajmując się aktywizacją społeczną osób niepełnosprawnych, a także w szkole podstawowej wspierając prace nauczycieli, rodziców i dzieci z różnymi dysfunkcjami. Rozwijam się również poprzez prowadzenie psychoedukacji i konsultacji online na profilu w social-media.
Zajmuje się:
- Pomocą psychologiczną dla osób dorosłych oraz dzieci od 14 roku życia, które:
-posiadają problemy z samooceną, samoakceptacją, tworzeniem bądź utrzymywaniem relacji interpersonalnych, poczuciem samotności czy braku sensu.
-odczuwają wysoki poziom stresu, doświadczają kryzysu lub innych trudności emocjonalnych.
– chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz poprawić jakość swojego życia.
- Pomocą psychologiczną dla osób dorosłych oraz dzieci od 14 roku życia z niepełnosprawnością, które doświadczają problemów wynikających z poczucia, że choroba jest ograniczeniem lub definiuję ich jako osobę.
- Pomocą psychologiczną dla par i małżeństw, doświadczających kryzysów czy trudności z komunikacją.