Monika Kościńska

Telefon: 696-178-764

Jestem psychologiem o specjalności psychologia kliniczna i osobowości człowieka dorosłego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam  na oddziale psychiatrycznym w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

Na co dzień pracuję z osobami z rozpoznaniem zaburzeń psychicznych, afektywnych i nerwicowych w formie warsztatów terapeutycznych, przez działanie edukacyjne i terapię indywidualną.

Pracuję również z młodzieżą z różnymi trudnościami i problemami. W swojej dotychczasowej drodze zawodowej pracowałam również z małymi dziećmi.

Udzielam wsparcia psychologicznego osobom ze stanami depresyjnymi, posiadającymi problemy z zaadoptowaniem do nowych sytuacji życiowych, z zaburzeniami lękowymi i stresem pourazowym.

Uczestniczyłam w szkoleniach:

-W jaki sposób obserwować dziecko by nie przeoczyć objawów zaburzeń przetwarzania sensorycznego i jak wspierać bazowe systemy sensoryczne”

– „Zaburzenia emocjonalne dzieci i młodzieży. Jak pracować z lękiem, stresem oraz trudnymi emocjami dziecka i nastolatka.”

-„Relaksacje w pracy z dziećmi.”

-„Znaczenie granic w wychowaniu dziecka.”

Obecnie swoją wiedzę poszerzam o:

-Terapia schematów

-CFT- Terapii skoncentrowanej na współczuciu , mentalizacji

-TPT- Time Perspective Therapy

-EFT- Terapia skoncentrowana na emocjach

-TSP-Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach

Posiadam również ukończony kurs „Opieka w żłobku lub klubie dziecięcym.

Odkąd pamiętam ludzie i ich problemy były bliskie mojemu sercu. W pracy z pacjentem ważne jest dla mnie jego dobro, bezpieczeństwo i komfort. Moja postawa pełna empatii i uważności wobec innych jest dla mnie podstawą w pracy z pacjentem.

Zapraszam do kontaktu: 696-178-764