mgr Elżbieta Tetla-Szałkiewicz
Psycholog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia
tel: 790 605 701
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie psychodynamicznym.
Uznanie i akceptacja dla różnorodności cech i predyspozycji drugiego człowieka są dla mnie nadrzędną wartością. Tworzę wolną od ocen relację z pacjentem zapewniając atmosferę pełną empatii, zrozumienia i szacunku, która umożliwia poznawanie i budowanie siebie na nowo poprzez przezwyciężanie trudności i ograniczeń, a także odkrywanie powielanych schematów, aby zainicjować realną zmianę.
Oferuję pomoc w zakresie wsparcia psychologicznego, rozwoju osobistego, a także indywidualnej terapii dorosłych. Pracuję z osobami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi i psychosomatycznymi, a także osobami w kryzysie życiowym oraz kryzysie związanym z pracą i z wypaleniem zawodowym.
W pracy psychologicznej i terapeutycznej korzystam z wiedzy zdobytej na Uniwersytecie SWPS, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego jak i Uniwersytecie Ekonomicznym oraz doświadczenia zdobywanego w trakcie wielu lat pracy zarówno w biznesie jak i w placówkach medycznych, zachowując przy tym najwyższe etyczne standardy pracy.
Pozdrawiam serdecznie,
Elżbieta Tetla-Szałkiewicz
mgr Klaudia Matuszyńska
Psycholog, Coach, psychoterapeutka w trakcie szkolenia
Nazywam się Klaudia Matuszyńska jestem psycholożką, dyplomowana coachka oraz certyfikowana terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania.
Jestem psychotrapeutką w trakcie szkolenia – uczestniczę w całościowym, czteroletnim szkoleniu w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kieruję się kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem pod stałą opieką Superwizora.
Oferuję wsparcie psychologiczne oparte na empatii i zrozumieniu, całkowicie pozbawione ocen. Sesje terapeutyczne to czas, w którym zapewniam bezpieczne środowisko, umożliwiające wyrażenie własnych myśli i bycie w pełni sobą. Dla mnie psychoterapia to proces towarzyszenia w zmianie, oparty na zaangażowaniu w relację terapeutyczną, kluczową dla efektywności terapii.
Mój główny cel to zapewnienie wsparcia, poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu. Dążę do autentycznej relacji, kierując się empatią i profesjonalizmem. Podstawą mojej pracy jest dostosowanie formy pomocy do indywidualnych potrzeb pacjentów oraz gotowości do wprowadzenia zmian. Stawiam na zaufanie, wolność jednostki i etykę pracy. Moja pasja to praca z drugim
człowiekiem, towarzyszenie w procesie zmiany i wsparcie osób doświadczających
trudności życiowych. Moją największą misją jest poprawa jakości życia. Skontaktuj się ze mną, by rozpocząć Twoją drogę do lepszego samopoczucia i satysfakcji z życia.
mgr Dominika Kumor
Psycholog dziecięcy
Jestem pedagogiem, psychoterapeutą. Ukończyłem studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie w trakcie całościowego szkolenia w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy jako wychowawca w placówkach opiekuńczo – wychowawczych z dziećmi i młodzieżą. Aktualnie zatrudniony jestem w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na stanowisku pedagoga. Pracuje w obszarze psychoterapii par, rodzin, z osobami dorosłymi, młodzieżą ,prowadzę poradnictwo pedagogiczne, warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie, przeprowadzam badania kandydatów na rodziny zastępcze.
W pracy psychoterapeuty ważne jest dla mnie tworzenie bezpiecznego przymierza z klientem, bycie uważnym oraz empatycznym. W relacji terapeutycznej towarzyszę klientowi w jego trudnościach i wraz z nim poszukuję sposobu ich rozwiązania.
mgr Magdalena Hołda
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim, ze specjalnościami psychologia kliniczna oraz psychologia zdrowia i jakości życia. Posiadam certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych, a obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z Terapii Par i Małżeństw. Ukończyłam również Psychologię Transportu z Elementami Psychodiagnostyki na Uniwersytecie SWPS, Nieustannie podwyższam swoje kwalifikację uczestnicząc w kursach pogłębiających wiedzę, m.in. z zakresu pracy z osobami z zaburzeniami osobowości jak i w szkoleniach, których tematyka skupia się na odnajdowaniu poczucia szczęścia i sensu w życiu.
W pracy psychologa, oprócz stworzenia bezpiecznej i wartościowej relacji z pacjentem, bardzo ważne jest dla mnie poszerzanie jego perspektywy oraz rozwijanie umiejętności pozwalających na dążenie do samoświadomości i samorozwoju. Pomagam zmienić sposób spojrzenia na problem, a także znaleźć drogę do jego rozwiązania. Do każdego przypadku podchodzę indywidualnie, patrzę całościowo na wskazane trudności i łącze oraz dobieram różne metody pracy, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy i wymaga innego podejścia.
Jednym z celów mojej pracy jest także pomaganie osobom, które zmagają się z problemami wynikającymi z niepełnosprawności. Temat ten jest mi bliski, ponieważ urodziłam się z rzadką chorobą genetyczną oraz z rozszczepem podniebienia. Uważam, że doświadczanie życia w zespół z chorobą stanowi znaczącą wartość dodaną do wiedzy jaką zdobyłam na poszczególnych etapach edukacji, dlatego, że uwrażliwiła mnie na trudności z jakimi mogą zmagać się osoby posiadające różne schorzenia. Z tego względu zajmuje się problemami dotyczącymi poczucia własnej wartości, tworzenia i utrzymywania relacji z innymi ludźmi, a także wzmacnianiem kompetencji społecznych.
Doświadczenie zdobywałam w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zajmując się aktywizacją społeczną osób niepełnosprawnych, a także w szkole podstawowej wspierając prace nauczycieli, rodziców i dzieci z różnymi dysfunkcjami. Rozwijam się również poprzez prowadzenie psychoedukacji i konsultacji online na profilu w social-media.
Zajmuje się:
- Pomocą psychologiczną dla osób dorosłych oraz dzieci od 14 roku życia, które:
-posiadają problemy z samooceną, samoakceptacją, tworzeniem bądź utrzymywaniem relacji interpersonalnych, poczuciem samotności czy braku sensu.
-odczuwają wysoki poziom stresu, doświadczają kryzysu lub innych trudności emocjonalnych.
– chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz poprawić jakość swojego życia.
Pomocą psychologiczną dla par i małżeństw, doświadczających kryzysów czy trudności z komunikacją.
Pomocą psychologiczną dla osób dorosłych oraz dzieci od 14 roku życia z niepełnosprawnością, które doświadczają problemów wynikających z poczucia, że choroba jest ograniczeniem lub definiuję ich jako osobę.
mgr Paulina Wziątek-Kasznia
psycholog, psychoterapeuta rodzinny, pedagog
tel. 606 254 966
O Mnie
Zajmuje się diagnozą i terapią psychologiczną dzieci, młodzieży oraz dorosłych doświadczających kryzysów życiowych i emocjonalnych (lęk, smutek, zaburzenia nastroju), problemów w relacjach, przeciążenia stresem, mających niskie poczucie własnej wartości i trudności w samoakceptacji. Prowadzę diagnozę i terapię psychologiczną dzieci i młodzieży w zakresie problemów emocjonalno-społecznych, zaburzeń nastroju, niskiego poczucia własnej wartości, znajdujących się w kryzysach życiowych i rozwojowych. Zajmuje się pracą i wspieraniem rodzin mających trudności w wychowywaniu dziecka oraz diagnozą, terapią i poradnictwem w obszarze wczesnego wspomagania rozwoju. W pracy z osobami dorosłymi zajmuje się terapią depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń osobowości, czy nerwic.
Jestem absolwentką psychologii klinicznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz podyplomowych studiów kwalifikacyjnych z pedagogiki wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Ukończyłam 4-letni kursu psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie zorientowanego w kierunku systemowej terapii rodzin, ukończony certyfikatem psychoterapeuty.
Aktualnie pracuje w gabinecie prywatnym w Sosnowcu, a także Miejskim Przedszkolu w Katowicach.
Swoje umiejętności praktyczne w kontakcie z klientem zdobywałam m.in. na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, w Centrum Psychiatrii w Katowicach, Zakładzie Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich, Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej. A także szkołach podstawowych, przedszkolach, oraz w placówkach opiekuńczo – wychowawczych w województwie śląskim, gdzie pracowała z dziećmi oraz ich rodzinami.
Zajmuje się terapią osób dorosłych doświadczających kryzysów życiowych i emocjonalnych, problemów w relacjach, przeciążenia stresem, mających niskie poczucie własnej wartości i trudności w samoakceptacji, terapią depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń osobowości, czy nerwic. Prowadzę diagnozę i terapię psychologiczną dzieci i młodzieży w zakresie problemów emocjonalno-społecznych, zaburzeń nastroju, niskiego poczucia własnej wartości, znajdujących się w kryzysach życiowych i rozwojowych. Zajmuje się pracą i wspieraniem rodzin mających trudności w wychowywaniu dziecka oraz diagnozą, terapią i poradnictwem w obszarze wczesnego wspomagania rozwoju.
Biorę udział w wielu kursach i szkoleniach obejmujących prowadzenie diagnozy i terapii za pomocą nowoczesnych narzędzi, metod wspierających proces uczenia się, budowania poczucia własnej wartości, kształtowania samodzielności i zaradności u dzieci oraz terapię osób dorosłych.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Superwizję mojej pracy prowadzi superwizor mgr Ryszard Chłopek.
W pracy z klientem przestrzegam Kodeksu Zasad Etycznych Psychoterapeuty. Prowadząc terapię kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta, zasadą braku oceny, dbam o przestrzeganie tajemnicy zawodowej oraz o atmosferę sprzyjającą pracy nad sobą.
Zapraszam serdecznie do kontaktu.
mgr Katarzyna Tomska-Korzec
pedagog, mediator, terapeuta par i małżeństw
tel. 605 118 816
O Mnie
Nazywam się Katarzyna Tomska-Korzec.
Jestem absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej Wyższej Szkoły Filozoficzno- Pedagogicznej „IGNATIANUM” w Krakowie.
Aktualnie pracuję w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie na stanowisku pedagog.
Swoje umiejętności praktyczne zdobywałam m.in. pracując w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej, prowadząc zajęcia ruchowe dla dzieci na podstawie autorskich scenariuszy zajęć, pracując jako pedagog-wolontariusz, odbywając staż przy pedagogu szkolnym w Szkole Podstawowej, będąc pomocą nauczyciela w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych oraz w pracach wychowawcy- terapeuty w Gabinecie Terapii, w Sądzie Okręgowym w Krakowie przy Kuratorach rodzinnych, w Policyjnej Izbie Dziecka i w Zakładzie Karnym.
Ukończyłam kurs doskonalący „Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt”, którego celem było nabycie umiejętności warsztatowych i osobistych, które umożliwiają profesjonalną pomoc
w poradnictwie i interwencji psychologicznej.
Ukończyłam szkolenie w zakresie Interwencji kryzysowej dzieci i młodzieży, którego celem
było wyposażenie specjalistów w wiedzę w zakresie teorii kryzysu i interwencji kryzysowej
oraz poszerzenie umiejętności praktycznych w zakresie profesjonalnej pomocy psychologicznej. Posiadam kwalifikacje nadane przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego nabyte podczas Studium Pomocy Psychologicznej dla Par do pracy z parami borykającymi się z trudnościami w relacjach partnerskich. Udzielam wsparcia rodzicom/opiekunom doświadczającym trudności wychowawczych oraz osobom i rodzinom w sytuacji okołorozwodowej, separacji i rozwodu. W 2010 roku ukończyłam szkolenie dla mediatorów zgodnie ze „Standardami szkolenia dla mediatorów” zawartymi w załączniku do Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 18 maja 2001 r. (Dz. U. nr 56/2001 poz.591).
Zajmuję się pomocą osobom, które doświadczają kryzysów życiowych i emocjonalnych, przeciążenia stresem. Systematycznie biorę udział w kursach i szkoleniach, które rozwijają mnie zawodowo i osobiście. Poszerzam swoją wiedzę w zakresie więzi, traumy rozwojowej, relacyjnej i złożonej, tematu dzieci i dorosłych w sytuacji rozwodu, co przekłada się na jakość mojej pracy.
Prowadząc konsultacje kieruję się dobrem klienta, zasadą tajemnicy zawodowej oraz głęboką wiarą, iż każdy człowiek jest unikalną i niepowtarzalną całością, która posiada środki i zasoby
do efektywnego życia i do odbudowania siebie samego za pomocą swoich możliwości.
Zapraszam na spotkanie.
mgr Justyna Trzcińska
psycholog, psychoterapeuta
Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz pedagogiem. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych i w psychoterapii par. Swoją pracę prowadzoną w ujęciu systemowym oraz psychodynamicznym poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów. Posiadam 10 – letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywałam pracując w Poradni Rodzinnej w ramach Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” w Katowicach, współpracując ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie Jestem z Tobą” w Czeladzi, a także ze Stowarzyszeniem Twórczych Umysłów w Czeladzi. Ponadto odbyłam staż do certyfikatu psychoterapeuty SNP PTP w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach. Obecnie poza praktyką prywatną od 4 lat pracuję w Centrum Poradnictwa Specjalistycznego w Katowicach gdzie prowadzę psychoterapię oraz konsultacje psychologiczne.
Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Rodzin PUEDO współpracuje z lek Markiem Honkiszem zajmującym się psychiatrią dzieci i młodzieży.
Lek. Marek Honkisz
Kontakt telefoniczny bezpośrednio do lekarza oraz umawianie wizyt: 500 845 548
Więcej informacji uzyskacie państwo na stronie lekarza: www.psychiatradzieciecy.com
Zajmuje się kompleksowym leczeniem zaburzeń psychicznych u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych.
Oferuje konsultacje w prywatnym gabinecie oraz wizyty domowe na terenie Sosnowca i miast ościennych.
Prowadzi diagnostykę i leczeniem m.in.:
- Zaburzeń ze spektrum autyzmu (Zespół Aspergera, Autyzm dziecięcy)
- Zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia)
- Zaburzeń nastroju (choroba afektywna dwubiegunowa, depresja)
- Zaburzeń psychotycznych (schizofrenia, zaburzenia schizoafektywne)
- Zaburzeń lękowych (napady paniki, fobie, lęk społeczny)
- Zaburzeń hiperkinetycznych (ADHD, ADD)
mgr Barbara Ciechaniwicz
Nazywam się Barbara Ciechanowicz.
Jestem psychologiem, absolwentką Wydziału Psychologii i Nauk Humanistycznych
na Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Obecnie pracuje w Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego Leonardo w Wieliczce.
Uczestniczyłam między innymi w szkoleniach: „Uzależnienia behawioralne – profilaktyka, diagnoza, terapia”, „Przemoc seksualna wobec dzieci. Podstawy opiniowania psychologicznego”, „Alfabet psychopatii. Objawy, przyczyny i skutki zaburzonego rozwoju osobowości”. Ukończyłam kurs języka migowego dla nauczycieli II stopnia.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując i współpracując z różnymi
z instytucjami i stowarzyszeniami zajmującymi się wsparciem dla dzieci czy młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami.
Byłam wolontariuszką w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Pracowałam trudną młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP. W Ośrodku Pomocy Społecznej zajmowałam się procedurą niebieskiej karty rodzin z nieletnimi dziećmi. Współpracowałam z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, koło w Wolbromiu. Od kilku lat pracuje w środowisku opiekując się podopiecznymi w domach rodzinnych prowadząc zajęcia indywidualne z dziećmi oraz z całą rodziną.
Mam bardzo dobre wyniki w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi
i problemami społeczo – rozwojowymi.
Anna Trzcińska – Wontek
Lekarz specjalista psychiatra. Lekarz rodzinny. Obszar szczególnych zainteresowań zawodowych to zaburzenia lękowe, somatyzacyjne, zaburzenia na styku „psyche i soma”, zaburzenia psychiczne u osób chorych przewlekle. Od wielu lat pracuje we współpracy z psychoterapeutami korzystając w swojej pracy samodzielnie z technik terapii poznawczo-behawioralnej.
Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem następujących zaburzeń i chorób psychicznych:
– zaburzenia lękowe
– zaburzenia nastroju
– zaburzenia psychotyczne
– zaburzenia funkcji poznawczych i otępienia
– zaburzenia osobowości
– uzależnienia
Regularnie uczestniczy w kursach, szkoleniach z zakresu zdrowia psychicznego.
Kontakt – zapisy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr 665 000 666.
Fb- „Psycho-Soma” dr Anna Trzcińska – Wontek.
Adwokat Kamil Durdziński
Kontakt telefoniczny: 503 968 152
Więcej informacji uzyskacie państwo na stronie: